Фізичний біль — невід'ємний супутник нашого життя. Однак не варто ставитися до нього з ненавистю. Як би нам не хотілося, але життя без болю неможливе. Саме це відчуття допомагає нам контролювати свій організм.
У моменти нападу болю кожен з нас мріє перестати відчувати біль. Чи можливо видалити больові рецептори з тіла, щоб нічого не відчувати? Здається, що життя без мігрені, ревматизму і ударів — це недоступне нам щастя.
Однак без цієї найдавнішої сигнальної системи людству навряд чи вдалося б вижити. Для роду Homo Sapiens почуття болю — основоположне.
З початку існування тварин на землі біль виконував дві функції: сигнальну та охоронну. Сунув ніс у вогонь — одразу попередження: не лізь, тут небезпечно! Зламав лапу - біль не дасть наступати на хворий орган, зберігаючи йому потрібний спокій до повного одужання.
Такі ж функції болю передалися і людині. Але в процесі еволюції вона розвинула їх і почала використовувати для самоаналізу. Відчуваючи біль, ми намагаємося знайти його причини, винаходимо ліки для лікування.
Але є люди, які абсолютно не відчувають болю. Це досить рідкісний розлад організму, а страждаючі на нього люди зовсім не вважають себе щасливчиками. Навіть більше — вони віддали б багато чого за те, щоб отримати здатність відчувати біль.
Больові відчуття — сигнали організму про небезпеку. Якщо ми не відчуємо біль у животі, то не ляжемо вчасно на операцію по видаленню апендициту, що може призвести до гнійного панкреатиту і летального результату. А якщо не будемо відчувати біль в області грудної клітини, то можемо пропустити інфаркт.
Отже, без болю ми не розпізнаємо ні одну хворобу, від карієсу до раку. Не відчуємо опіку, не відчуємо спеки або холоду. Люди, які не відчувають біль кожні півроку повинні лягати в лікарню на обстеження та виявлення можливих недуг.
З відсутністю відчуття болю пов'язані і менш значні, але відчутні проблеми. Наприклад, щоб повідомити, що пора відвідати туалет, наш організм також використовує больові подразники. Відсутність такого почуття змусить все життя використовувати підгузники і відвідувати туалет кожні півгодини для профілактики.
Хоча біль людини тепер відрізняється від болю тварин в силу розвиненого інтелекту першого. 10% наших больових відчуттів при травмі або хворобі такі ж, як у ссавців, а 90% — це наші переживання, обумовлені психологічно.
Біль можна ігнорувати — є ризик не помітити небезпеку, але і занадто зациклюватися на ній теж не варто — є ймовірність того, що поставиш собі неправильний діагноз, і даремно будеш мучити нервову систему. Надмірно розвинений інтелект, невгамовна фантазія і сила волі часто заважають людині знайти золоту середину.
Сколько здесь прямоугольников
Какое управление было в древнейшем риме? как звали первого и последнего из царей рима?
Уроки французского ответе на вопрос : расскажите о герое по следующему примерному плану: 1.почему мальчик оказался в райцентре ? 2.как он чувствовал себя на новом месте? 3.почему он не убежал в деревню? 4.какие отношения сложились у него с товарищами? 5.почему он ввязался в игру за деньги? 6.как характеризуют его отношения с учительницей ? ответе на эти вопросы пожалуйста ! сочините сочинение пожалуйста
Помогите решить тест по русскому языку тест по русскому языку «местоимение. разряды местоимений» для 6 класса 1. укажите личное местоимение: 1) некто 2) вас 3) ни с кем 4) собой 2. укажите относительное местоимение: 1) кто-либо 2) некоторый 3) кто 4) нам 3. укажите вопросительное местоимение: 1) кем-нибудь 2) кем 3) себе 4) никакой 4. укажите определительное местоимение: 1) наш 2) который 3) некий 4) каждый 5. укажите возвратное местоимение: 1) свой 2) чей 3) сам 4) себя 6. найдите указательное местоимение: 1) твой 2) какой 3) тот 4) их 7. найдите притяжательное местоимение: 1) самый 2) моего 3) иной 4) ничей 8. укажите неопределённое местоимение: 1) весь 2) какой-нибудь 3) любой 4) этот 9. укажите вопросительное местоимение: 1) сколько 2) кое-что 3) она 4) нами 10. в каком варианте ответа выделенное слово является притяжательным местоимением? 1) увидел их 2) её нет дома 3) её тетрадь 4) их не спросили
Переделай союзное предложение в предложение с бессоюзной связью. 1. океан с гулом ходил за стеной чёрными горами, и вьюга крепко свистала в отяжелевших снастях, а пароход весь дрожал. 2. множество темноватых тучек, с неясно обрисованными краями, расползались по бледно-голубому небу, а довольно крепкий ветер мчался сухой непрерывной струёй, не разгоняя зноя 3. поезд ушёл быстро, и его огни скоро исчезли, а через минуту уже не было слышно шума
помогите прошу!перепиши предложения, расставляя недостающие знаки препинания. объясни, что соединяет союз и. если в предложении один союз и, то во втором выпадающем списке отметь «прочерк».пример:«я шёл пешком и,/поражённый прелестью природы/, часто останавливался».союз и соединяет однородные члены.ночь уже ложилась на горы (1) и туман сырой (2) и холодный начал бродить по ущельям.союз и соединяет:1) части сложного предложенияоднородные члены,2) однородные членычасти сложного предложения—.поэт — трубач зовущий войско в битву (1) и прежде всех идущий в битву сам (ю. янонис).союз и соединяет:1) части сложного предложенияоднородные члены,2)
Вокруг прямого проводника с током (смотри рисунок) существует магнитное поле. определи направление линий этого магнитного поля в точках a и b.обрати внимание, что точки a и b находятся с разных сторон от проводника (точка a — снизу, а точка b — сверху). рисунок ниже выбери и отметь правильный ответ среди предложенных.1. в точке a — «от нас», в точке b — «к нам» 2. в точке a — «к нам», в точке b — «от нас» 3. в обеих точках «от нас»4. в обеих точках «к нам»контрольная работа по физике.прошу,не наугад важно