Відповідь:
Озоновий шар відіграє критичну роль у захисті життя на Землі. Він поглинає більшу частину ультрафіолетового випромінювання (УФ-B) від Сонця, яке може завдати шкоди живим організмам, викликаючи рак шкіри, катаракту, а також пошкоджуючи ДНК і послаблюючи імунну систему.
Озоновий шар розташовується у стратосфері, на висоті приблизно від 10 до 50 кілометрів над поверхнею Землі, причому найбільша концентрація озону спостерігається на висоті приблизно 15-35 кілометрів.
Пояснення:
..
Ответ:
Озоновий шар(екран) — шар атмосфери, що захищає нас від шкідливої дії променів сонця.
Саме озон є причиною блакитного кольору неба. В небі озон утворює озоносферу- найважливішу частину атмосфери, яка впливає на клімат та захищає все живе від ультрафіолетового випромінювання, тому що більша його частка (99%) поглинається шаром озону в стратосфері на висоті близько 20-25 км від поверхні. Цей шар називається озоновим екраном. озоновий шар - це не тільки цех приготування нашої дихальної суміші, він ще виконує роль захисника всього живого на поверхні планети від згубного неочищеного космічного випромінювання. Нижня кромка озонового шару поповнюється з поверхневих запасів планети, в основному за рахунок океанічних випарів. "Робоча частина" постійно перебуває ніби під пресом і знизу і зверху. Озоновий шар, до речі, регулює відтік вологи від планети через атмосферу. Адже дощі на нас проливаються із хмар, які блукають нижче 10 кілометрів. Природно, озон працює в рівновазі з усіма шарами атмосфери. На планеті житті все в рівновазі, всі один одного доповнює. Озоновий шар справно виконує свою роль чистильника атмосфери. Він дуже терплячий до людських "витівок". Але людина знищує його варварськи.
Озоновий шар оточує Землю та знаходиться на висоті від 15 до 30 кілометрів над її поверхнею. На різних широтах Землі озоновий шар розташований на різних рівнях. Наприклад, у тропіках – на висоті 25-30 кілометрів, а на полярному колі – від 15 кілометрів.
Озоновий шар, як можна здогадатися, заповнений озоном газом, також відомим як трикисень. Він утворюється, коли молекули звичайного кисню О2 розщеплюються під дією сонячного випромінювання на два вільні атоми, що зв’язуються з іншими молекулами кисню, утворюючи молекули озону О3.
Озон разом з молекулами кисню поглинають до 99% шкідливого для нас і всіх живих організмів ультрафіолетового випромінювання, що йде від Сонця, перетворюючи його на тепло. Небезпека впливу ультрафіолетового випромінювання на клітину полягає в тому, що воно пошкоджує молекули ДНК, які поглинають ультрафіолет сильніше, ніж молекули білків.
Вчені припускають, що цей щит утворився близько 850-1850 мільйонів років тому. На їхню думку, саме процес утворення озонового шару дозволив мікроорганізмам піднятися з дна океану і вийти на сушу.
Объяснение:
Сколько здесь прямоугольников
Какое управление было в древнейшем риме? как звали первого и последнего из царей рима?
Уроки французского ответе на вопрос : расскажите о герое по следующему примерному плану: 1.почему мальчик оказался в райцентре ? 2.как он чувствовал себя на новом месте? 3.почему он не убежал в деревню? 4.какие отношения сложились у него с товарищами? 5.почему он ввязался в игру за деньги? 6.как характеризуют его отношения с учительницей ? ответе на эти вопросы пожалуйста ! сочините сочинение пожалуйста
Помогите решить тест по русскому языку тест по русскому языку «местоимение. разряды местоимений» для 6 класса 1. укажите личное местоимение: 1) некто 2) вас 3) ни с кем 4) собой 2. укажите относительное местоимение: 1) кто-либо 2) некоторый 3) кто 4) нам 3. укажите вопросительное местоимение: 1) кем-нибудь 2) кем 3) себе 4) никакой 4. укажите определительное местоимение: 1) наш 2) который 3) некий 4) каждый 5. укажите возвратное местоимение: 1) свой 2) чей 3) сам 4) себя 6. найдите указательное местоимение: 1) твой 2) какой 3) тот 4) их 7. найдите притяжательное местоимение: 1) самый 2) моего 3) иной 4) ничей 8. укажите неопределённое местоимение: 1) весь 2) какой-нибудь 3) любой 4) этот 9. укажите вопросительное местоимение: 1) сколько 2) кое-что 3) она 4) нами 10. в каком варианте ответа выделенное слово является притяжательным местоимением? 1) увидел их 2) её нет дома 3) её тетрадь 4) их не спросили
Переделай союзное предложение в предложение с бессоюзной связью. 1. океан с гулом ходил за стеной чёрными горами, и вьюга крепко свистала в отяжелевших снастях, а пароход весь дрожал. 2. множество темноватых тучек, с неясно обрисованными краями, расползались по бледно-голубому небу, а довольно крепкий ветер мчался сухой непрерывной струёй, не разгоняя зноя 3. поезд ушёл быстро, и его огни скоро исчезли, а через минуту уже не было слышно шума
помогите прошу!перепиши предложения, расставляя недостающие знаки препинания. объясни, что соединяет союз и. если в предложении один союз и, то во втором выпадающем списке отметь «прочерк».пример:«я шёл пешком и,/поражённый прелестью природы/, часто останавливался».союз и соединяет однородные члены.ночь уже ложилась на горы (1) и туман сырой (2) и холодный начал бродить по ущельям.союз и соединяет:1) части сложного предложенияоднородные члены,2) однородные членычасти сложного предложения—.поэт — трубач зовущий войско в битву (1) и прежде всех идущий в битву сам (ю. янонис).союз и соединяет:1) части сложного предложенияоднородные члены,2)
Вокруг прямого проводника с током (смотри рисунок) существует магнитное поле. определи направление линий этого магнитного поля в точках a и b.обрати внимание, что точки a и b находятся с разных сторон от проводника (точка a — снизу, а точка b — сверху). рисунок ниже выбери и отметь правильный ответ среди предложенных.1. в точке a — «от нас», в точке b — «к нам» 2. в точке a — «к нам», в точке b — «от нас» 3. в обеих точках «от нас»4. в обеих точках «к нам»контрольная работа по физике.прошу,не наугад важно