profile
Размещено 4 месяца назад по предмету История от gheorghe70777

як господарували давні словʼяни

  1. Ответ на вопрос
    Ответ на вопрос дан nelaborovik5
    Найпоширенішою галуззю ремісництва у слов'ян було гончарство. Як більш рання, так і пізніша гончарна термінологія, що з'явилася після появи гончарного круга, включала головним чином назви, запозичені в інших ремесел: круг, колесо, свердло тощо. Генеза гончарної технології певною мірою пов'язана з плетінням: виробництво ліпного глиняного посуду виникло з обмазування сирою глиною виробів типу кошиків, з наступним випалюванням основи. Необхідна міцність надавалася глині шляхом випалу. Слов'янські гончарі виготовляли посуд різних форм, прикрашений простим і складним, хвилястим і лінійним візерунком. Цей досить простий орнамент тривалий час залишався типовим для слов'янського світу і став своєрідним символом колишньої єдності слов'янської матеріальної культури.

    В окремих слов'янських племенах з VIII ст. розвиваються спеціалізовані гончарні майстерні, в яких виготовляли багато посуду із застосуванням швидкісного гончарного круга та віджимання в редукційних печах. Виробляли не тільки горщики, миски, тарілки, фляги тощо, а й прясла, різноманітні фігурки, іграшки, предмети культу, кахель та ін. Гончарні вироби обов'язково таврувались.
  2. Ответ на вопрос
    Ответ на вопрос дан iamiyomix

    Ответ:

    Давні слов'яни мали добре розвинену систему господарства, яка включала кілька основних галузей: землеробство, скотарство, ремесла та торгівлю.

    ### Землеробство

    Землеробство було основою економіки давніх слов'ян. Вони вирощували різні зернові культури, такі як пшениця, ячмінь, жито і просо. Також культивували овочі, фрукти та льон. Землю обробляли за допомогою простих знарядь праці, таких як дерев'яні плуги з металевими лемешами.

    ### Скотарство

    Скотарство також відігравало важливу роль у господарстві слов'ян. Вони розводили велику рогату худобу, свиней, овець і кіз. Тварин утримували як для отримання м'яса та молока, так і для використання їх як робочої сили.

    ### Ремесла

    Ремесла були важливою складовою господарської діяльності. Слов'яни займалися гончарством, ковальством, ткацтвом, деревообробкою та іншими видами ремесел. Гончарні вироби та інші предмети побуту виготовлялися як для власних потреб, так і для обміну чи продажу.

    ### Торгівля

    Торгівля у слов'ян була розвинута як на місцевому, так і на міжнародному рівнях. Вони обмінювали свої вироби та продукти землеробства на інші товари з сусідніх племен і народів. Через слов'янські землі проходили важливі торгові шляхи, які сприяли культурним і економічним контактам з Візантією, германськими племенами та іншими сусідами.

    ### Осілість та побут

    Слов'яни жили в селищах і селах, які складалися з кількох десятків домогосподарств. Житла були здебільшого дерев'яними, з пічками для обігріву та приготування їжі. Сільські громади мали колективний характер, де багато справ вирішували спільно, а також існували певні форми самоврядування.

    Таким чином, господарство давніх слов'ян було комплексним і багатогранним, що дозволяло їм забезпечувати свої потреби та активно взаємодіяти з іншими народами.

Не тот ответ на вопрос, который вам нужен?
Найди верный ответ
Самые новые вопросы
tegysigalpa2012
Русский язык - 5 лет назад

Помогите решить тест по русскому языку тест по русскому языку «местоимение. разряды местоимений» для 6 класса 1. укажите личное местоимение: 1) некто 2) вас 3) ни с кем 4) собой 2. укажите относительное местоимение: 1) кто-либо 2) некоторый 3) кто 4) нам 3. укажите вопросительное местоимение: 1) кем-нибудь 2) кем 3) себе 4) никакой 4. укажите определительное местоимение: 1) наш 2) который 3) некий 4) каждый 5. укажите возвратное местоимение: 1) свой 2) чей 3) сам 4) себя 6. найдите указательное местоимение: 1) твой 2) какой 3) тот 4) их 7. найдите притяжательное местоимение: 1) самый 2) моего 3) иной 4) ничей 8. укажите неопределённое местоимение: 1) весь 2) какой-нибудь 3) любой 4) этот 9. укажите вопросительное местоимение: 1) сколько 2) кое-что 3) она 4) нами 10. в каком варианте ответа выделенное слово является притяжательным местоимением? 1) увидел их 2) её нет дома 3) её тетрадь 4) их не спросили

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.