profile
Размещено 4 года назад по предмету Литература от kiraytlin

Допоможіть будь ласка!!! Віддам всі свої бали!
За дурну відповідь - бан.

На прикладі повісті «Шинель» розкрийте особливості зобра-
ження М. Гоголем «маленької людини»
• ​

  1. Ответ на вопрос
    Ответ на вопрос дан svetlanapiven82

    Ответ:

    Проблема «маленької людини» проходить червоною ниткою по циклу «Петербурзькі повісті» Миколи Гоголя. Письменника обурювало те, як сильні і багаті люди могли образити просту людину. При цьому це вважалося правилами хорошого тону.

    Варто відзначити, що образ «маленької людини» був не новий для російської літератури, але найбільш яскраво він був розкритий в повісті «Шинель».

    Вираз «маленька людина» не варто сприймати в прямому сенсі. Він може бути застосований до дрібних чиновників, які не володіли багатством, соціальним статусом і були мовчазною «сірої» масою. Крім усього іншого, «маленька людина» володіє мізерним внутрішнім світом.

    Головний герой повісті «Шинель» – Акакій Башмачкіна, будучи дрібним чиновником, навіть не замислювався над своєю діяльністю.

    Він з дня в день переписує папери. Акакія хвилюють лише рівні рядки. Більш того, він ні чого більше не вміє. Коли потрібно проявити ініціативу, він просто говорив: «Ні, краще дайте я перепишу що-небудь».

    Найстрашніше те, що головний герой не намагається щось змінити в своєму житті. Часом складається враження, що Башмачкін сам не розуміє, навіщо він живе.

     

    Сенсом його життя стала нова шинель. Щоб придбати нову річ, він півроку відмовляв собі у всьому, збираючи необхідну суму грошей. Купівля шинелі стала для нього справжнім святом, можливо, єдиним в його житті. А крадіжка настільки цінної для нього шинелі, обернулася трагедією.

    Ніхто з його оточення навіть не намагався зрозуміти Акакія Акакійовича, а тим більше, чимось допомогти. Його смерть помітили тільки на четвертий день.

    Повість «Шинель» змушує задуматися про те, що і в нашому суспільстві є такі «маленькі люди». Вони також ображені і не зрозумілі.

    Гоголь, показуючи таке безсердечне суспільство, спробував донести до нас думку про таких людей. Ми повинні навчитися звертати на них увагу і протягувати руку допомоги.

    Варто відзначити, що жартуючи над такими людьми, ми прекрасно усвідомлюємо свої вчинки, але розуміючи їхню ницість, продовжуємо здійснювати. Іноді ми каємося, іноді – ні.

    Кінцівка повісті «Шинель» показала нам, що навіть маленькі люди вміють постояти за себе. Привид Башмачкіна заспокоюється тільки тоді, коли мстить генералу, який образив його. Це і є кульмінаційним моментом повісті, моментом, коли восторжествувала справедливість.

    Актуальність повісті Гоголя «Шинель» полягає в тому, що вона змушує задуматися над проблемою «маленької людини» в сучасному суспільстві та оцінити свої вчинки щодо таких людей.

    Объяснение:

Не тот ответ на вопрос, который вам нужен?
Найди верный ответ
Самые новые вопросы
tegysigalpa2012
Русский язык - 5 лет назад

Помогите решить тест по русскому языку тест по русскому языку «местоимение. разряды местоимений» для 6 класса 1. укажите личное местоимение: 1) некто 2) вас 3) ни с кем 4) собой 2. укажите относительное местоимение: 1) кто-либо 2) некоторый 3) кто 4) нам 3. укажите вопросительное местоимение: 1) кем-нибудь 2) кем 3) себе 4) никакой 4. укажите определительное местоимение: 1) наш 2) который 3) некий 4) каждый 5. укажите возвратное местоимение: 1) свой 2) чей 3) сам 4) себя 6. найдите указательное местоимение: 1) твой 2) какой 3) тот 4) их 7. найдите притяжательное местоимение: 1) самый 2) моего 3) иной 4) ничей 8. укажите неопределённое местоимение: 1) весь 2) какой-нибудь 3) любой 4) этот 9. укажите вопросительное местоимение: 1) сколько 2) кое-что 3) она 4) нами 10. в каком варианте ответа выделенное слово является притяжательным местоимением? 1) увидел их 2) её нет дома 3) её тетрадь 4) их не спросили

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.