Ответ:
Балада Олександра Сергійовича Пушкіна "Пісня про віщого Олега" є драматичним твором, яке змушує задуматися про тяжке життя наших предків. У цьому творі описується життя і діяльність Олега - князя новгородського. Трон князя Олегу передав Рюрикович, який був його родичем, також він довірив йому виховання свого сина князя Ігоря.
Олег добре справлявся своїми новими обов'язками і на чолі князівства він домігся багатьох успіхів. Володіючи сильним і рішучим характером, завжди вирішував всі свої
справи силою, а його хитрість допомагала йому заволодіти тим, що він не міг захопити. Він підкоряв і поширював свій вплив на найближчі землі, які примикали до його Князівства.
Особливо сильно мене вразило його підступність і хитрість в захопленні неприступного граду Києва. Ну і це можна зрозуміти, суворе тоді час було, навколо була тільки ненависть і зрада, а землі слов'янські розривало междоусобицей.
У 1881 році Олег князь Новгородський відправився в похід для захоплення і приєднання нових земель. Коли він вийшов до граду Києву, то дізнався, хто править цим землями, це були князі Дір і Аскольд. Місто було добре
укріплений і Олег пішов на хитрість.
Разом зі своєю бойовою дружиною він прикинувся купцем і покликав до себе в гості київських князів. Коли Князі Аскольд і Дір прийшли в намет їх там убили - "Та буде це місце всіх місцях російським" - сказав Олег, який захопив Київ.
Олександр Сергійович Пушкін барвисто і глибоко показав в невеликому творі "Пісня про віщого Олега" весь колорит того часу. Він зміг вмістити в ньому все життя Князя з усіма цікавими пригодами і випробуваннями, які випали на його долю. Пізніше в 907 році князь Олег вирушив у похід на захід столицю Візантії Царгород.
На той момент Візантія була вже розвинена держава з вірою в єдиного бога, але язичник Олег розбив їх армію і захопив Царгород. На воротах підкореного міста він повісив свій щит на знак захоплення і перемоги слов'янського народу. Після переговорів князь уклав вигідне угоду для Русі і всього слов'янського світу. Ця подія описав Пушкін:
Перемогою прославлено ім'я твоє; Твій щит на вратах Цареграда:
Як і більшість військових язичників, Олег вірив у прикмети і прислухався до розповідей Волхов. Він хотів знати все про своє майбутнє і звернувся до Волхву за допомогою. Волхв, застеріг князя, не дивлячись на могутність і силу свою, що частку поміняти не можна - "і приймеш ти смерть від коня свого".
Після передбачення старця Олег відпустив коня свого і наказав наглядати за ним, а для себе він виріши, що більше наближається до нього, ніколи не буде. На черговому святкування віщий Олег згадав про коня своєму, який був для нього товаришем бойовим, і захотілося йому побачитися з ним, але звістка надійшла, що кінь помер. Тоді Олег розчарувався і пошкодував, що більше не побачить коня свого, а Пророцтво Волхов зовсім знехтував:
Чарівник, ти брехливий, божевільний старий! Знехтувати б твоє пророкування!
Розчарований звісткою про смерть значимого в його житті одного він відправляється до останків коня. Коли він прибув на місце, і підійшов лежачим на землі кістках, пророцтво забулося - князь підійшов до останків, які лежать на землі, і поставив ногу на череп коня свого, в ту ж мить з черепа вилізла змія, яка і вжалила князя. Автор описує змія як мертва - так як вона смертельно жалить.
З мертвої голови гробова змія Сичачи між тим вилазила; Як чорна стрічка, навколо ніг обвилася, І скрикнув раптово ужалений князь.
Так все-таки, чому Пушкін вирішив звернутися до цієї історичної легенди, якій пощастило дійти до наших часів? Олександр Сергійович Пушкін був справжнім знавцем історії її відданим шанувальником. Він як справжній романтик і письменник натхненний історією Про віщого Олега, відобразив її в своєму вірш. Віщий Олег справжній герой того часу підкорив і об'єднав землі російські.
Але його смерть була зовсім безславної, можливо це покарання за підле вбивство двох київських князів Діра та Аскольда. В даний час цей вчинок може, і засудили, але ми не знаємо які тоді були звичаї і методи війни. Але такого полководця світ ще довгий час не бачив.
Чому віщий Олег? Швидше за все, віщий бо він володів даром передбачати розвиток подій. Як справжній князь і полководець, він повинен бути стратегом і в той же час хорошим політиком, що у нього добре виходило.
За це майстерність вгадувати поведінку своїх співрозмовників його і прозвали - "віщим".
Объяснение:
Сколько здесь прямоугольников
Какое управление было в древнейшем риме? как звали первого и последнего из царей рима?
Уроки французского ответе на вопрос : расскажите о герое по следующему примерному плану: 1.почему мальчик оказался в райцентре ? 2.как он чувствовал себя на новом месте? 3.почему он не убежал в деревню? 4.какие отношения сложились у него с товарищами? 5.почему он ввязался в игру за деньги? 6.как характеризуют его отношения с учительницей ? ответе на эти вопросы пожалуйста ! сочините сочинение пожалуйста
Помогите решить тест по русскому языку тест по русскому языку «местоимение. разряды местоимений» для 6 класса 1. укажите личное местоимение: 1) некто 2) вас 3) ни с кем 4) собой 2. укажите относительное местоимение: 1) кто-либо 2) некоторый 3) кто 4) нам 3. укажите вопросительное местоимение: 1) кем-нибудь 2) кем 3) себе 4) никакой 4. укажите определительное местоимение: 1) наш 2) который 3) некий 4) каждый 5. укажите возвратное местоимение: 1) свой 2) чей 3) сам 4) себя 6. найдите указательное местоимение: 1) твой 2) какой 3) тот 4) их 7. найдите притяжательное местоимение: 1) самый 2) моего 3) иной 4) ничей 8. укажите неопределённое местоимение: 1) весь 2) какой-нибудь 3) любой 4) этот 9. укажите вопросительное местоимение: 1) сколько 2) кое-что 3) она 4) нами 10. в каком варианте ответа выделенное слово является притяжательным местоимением? 1) увидел их 2) её нет дома 3) её тетрадь 4) их не спросили
Переделай союзное предложение в предложение с бессоюзной связью. 1. океан с гулом ходил за стеной чёрными горами, и вьюга крепко свистала в отяжелевших снастях, а пароход весь дрожал. 2. множество темноватых тучек, с неясно обрисованными краями, расползались по бледно-голубому небу, а довольно крепкий ветер мчался сухой непрерывной струёй, не разгоняя зноя 3. поезд ушёл быстро, и его огни скоро исчезли, а через минуту уже не было слышно шума
помогите прошу!перепиши предложения, расставляя недостающие знаки препинания. объясни, что соединяет союз и. если в предложении один союз и, то во втором выпадающем списке отметь «прочерк».пример:«я шёл пешком и,/поражённый прелестью природы/, часто останавливался».союз и соединяет однородные члены.ночь уже ложилась на горы (1) и туман сырой (2) и холодный начал бродить по ущельям.союз и соединяет:1) части сложного предложенияоднородные члены,2) однородные членычасти сложного предложения—.поэт — трубач зовущий войско в битву (1) и прежде всех идущий в битву сам (ю. янонис).союз и соединяет:1) части сложного предложенияоднородные члены,2)
Вокруг прямого проводника с током (смотри рисунок) существует магнитное поле. определи направление линий этого магнитного поля в точках a и b.обрати внимание, что точки a и b находятся с разных сторон от проводника (точка a — снизу, а точка b — сверху). рисунок ниже выбери и отметь правильный ответ среди предложенных.1. в точке a — «от нас», в точке b — «к нам» 2. в точке a — «к нам», в точке b — «от нас» 3. в обеих точках «от нас»4. в обеих точках «к нам»контрольная работа по физике.прошу,не наугад важно