Размещено 7 месяцев назад по предмету
Українська мова
от grobovchik130
Допоможіть будьласка, даю 100балов!!! СРОЧНО!!!
1. За яким правилом ставимо тире у реченні: «Щастя – це трикутник, а в нім три боки: віра, надія, любов»? А при однорідних членах речення; Б перед прикладкою; В між підметом і присудком; Г тире поставлено помилково.
2. Який розділовий знак пропущено у реченні: «Втратиш час пізнаєш його цінність»? А кому; Б двокрапку; В крапку з комою; Г тире.
3. Кома у реченні «Література – се найвищий вицвіт людської цивілізації, найкраще її мірило» ставиться між... А однорідними присудками; Б однорідними означеннями; В частинами складного речення; Г між прикладками.
4. У якому із речень кому ставити не треба? А Загорнутий у яскравий папір подарунок зацікавив дівчину. Б Подарунок загорнутий у яскравий папір зацікавив дівчину. В Загорнутий у яскравий папір зацікавив дівчину подарунок.
5. Знайдіть речення, у якому розділові знаки розставлено правильно. А Я Вас Ігоре Дмитровичу, попрошу залишитися. Б Я Вас, Ігоре Дмитровичу, попрошу залишитися. В Я, Вас Ігоре Дмитровичу, попрошу залишитися. Г Я Вас, Ігоре Дмитровичу попрошу залишитися.
6. У якому реченні не треба ставити кому? А Може завітаєте до нас? Б Вона може милуватися природою хоч до вечора. В Зійду на гору може. Г Колись побачу може океан.
7. Скільки частин у реченні: «Слово "криза", написане китайською мовою, складається з двох ієрогліфів: один означає "небезпека", інший – "можливість"»? А 1; Б 2; В 3; Г 4; Д 5.
8.Визначте складнопідрядне речення з підрядною означальною частиною. А Кращий момент, щоб посадити дерево, був двадцять років тому. Б Ми стаємо тим, про що ми думаємо. В Якщо немає вітру, беріться за весла. Д Є тільки один спосіб уникнути критики: нічого не робіть, нічого не говоріть і будьте ніким.
9.Які види зв’язку є у реченні: «Коли одні двері щастя закриваються, відкриваються інші, але ми часто не помічаємо їх, втупившись поглядом у зачинені двері»? А сурядний і безсполучниковий; Б підрядний і безсполучниковий; В сурядний і підрядний; Г сурядний, підрядний і безсполучниковий; Д підрядний.